SERVİS ŞOFÖRLÜĞÜ SERTİFİKA EĞİTİMİ


1,750.00 

E-Devlette Sorgulanabilir Sertifika %100 Öğrenme Garantisi Üniversite Onaylı Sertifika En Uygun Fiyat, En Kapsamlı Eğitim

 

SERVİS ŞOFÖRLÜĞÜ SERTİFİKA EĞİTİMİ

 

Servis şoförlüğü sertifika eğitimi AMACI:

 

 

Servis şoförlüğü sertifika eğitimimizde, servis araçlarında oluşabilecek risklerin önlenerek trafiğin daha güvenli hale gelmesi ve geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın okullarına rahat ve güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

 

 

 

Servis şoförlüğü sertifika eğitimi ÖN KOŞULU:

 

26 yaşından gün almış olmak,

 

 

Servis şoförlüğü sertifika eğitimi İÇERİK:

 

Eğitime alacak servis şoförleri;

 

 • 1.    Trafik bilinci ve kültürü,

   

 • 2.    Güvenli sürüş,

   

 • 3.    Empati,

   

 • 4.    Yasal sorumluluklar,

   

 • 5.    İletişim,

   

 • 6.    Çocuk psikolojisine göre hareket etme,

   

 • 7.    Araçlarda ve trafikte çocukların karşılaşabileceği riskler,

   

 • 8.    Trafik güvenliği konularında eğitim alırlar.

 •  

 

AYRINTILI BİLGİ VE KAYIT:

0322 458 0 458 – 05072046182  – 05072046183 – 03222349234

  

 

OKUL SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Buna göre, taşımanın tamamının veya bir kısmının bir büyükşehir belediyesi/belediye sınırları içerisinde gerçekleşmesi halinde; taşımacı, şehir içinde izlenecek güzergah için ilgili büyükşehir belediyesinden/belediyeden özel izin belgesi alacak. Ayrıca taşımacı, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu uyarınca belirlenen fiyat tarifesine uyacak. Belediye sınırları dışına ya da dışından yapılan okul servis hizmetleri için; taşımacının ayrıca Bakanlıkça düzenlenen ve yapılacak taşımanın şehirler arası veya il içi olmasına bağlı olarak B2, D2 veya D4 yetki belgelerinden birine sahip olması gerekecek.

 

Adlarına tescilli taşıtların koltuk sayısı, taşınacak toplam öğrenci sayısının üçte birinden az olmaması şartıyla gerçek ve tüzel kişiler, birlikte taşıma hizmeti yapabilecekler. Bu husus kiralanma aşamasında komisyon tarafından dikkate alınacak.

 

Öğrenci velileri istemeleri halinde, çocuklarını herhangi bir okul servis aracı işleteni ile anlaşarak da taşıtabilecek. Bu hakkın kullanılması halinde; ilgililerine/yararlananlara kamu hizmetinin sunulmasında ve okul alanının kullandırılmasında farklı muamelede bulunulamayacak.

 

 

Kategoriler:
0
Erzurum Eğitim Sertifika