,

MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ (MMPI)


Kişilik özellikleri ve psikopatolojiyi belirlemede kullanılan MMPI testini etkin bir şekilde kullanmayı öğrenmek, uygulama ve raporlamada ehil olmak. Yetişkinlere uygulanabilen bu testi özel kliniğinizde, danışmanlık merkezlerinde, hastanelerde, adalet bakanlığında ve çeşitli özel kurumlarda tanı koyma, değerlendirme, terapi sürecini ve gereken terapi formunu belirleme amacı ile kullanabilirsiniz.

1,250.00 

E-Devlette Sorgulanabilir Sertifika %100 Öğrenme Garantisi Üniversite Onaylı Sertifika En Uygun Fiyat, En Kapsamlı Eğitim

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testin Tanıtımı: Bireyin kişisel ve toplumsal uyumunu objektif olarak değerlendirmeyi amaçlayan bir testtir. “Doğru”, “yanlış” ve “bilmiyorum” şeklinde cevaplandırılan 550 madde (kitap formunda 16 soru tekrarlanmaktadır ve böylece 566 maddedir)

 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testinin Türü: Kişilik testidir.

 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testinin uygulanacak Yaş Grubu: 16 yaş ve üzerindeki bireylere uygulanabilir.

 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi Uygulanacak Kişi Sayısı: Bireysel bir test olup, bir oturumda bir kişiye uygulanabilir.

 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi Uygulama Şekli: Bir soru kitapçığı ve cevap formu bireye verilerek, kitapçıkta yer alan yönergeye uyması istenir. Bireyin soru kitapçığında yer alan maddeleri kendisine göre “doğru”, “yanlış” ya da “bilmiyorum” şeklinde yanıtlaması ve cevap formuna kodlaması gerekmektedir.

 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi Uygulayıcıların Niteliği ve Eğitimi: Bu testi uygulayabilecek kişilerin üniversitelerin psikoloji ya da psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunları olması gerekmektedir.

 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testinin materyalini almak için iletişime geçiniz.

 

 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi eğitimine isterseniz online ortamda katılabilir.

 

Profesyonel MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi eğitiminin profesyonel video eğitimine katılabilirsiniz.

 

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi Eğitim materyalini almak ve MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Testi eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için;

0
Erzurum Eğitim Sertifika